Par mums
Par mums:
- Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestāde īsteno licencētu vispārējās pirmsskolas izglītības programmu (kods 01011111).
- Iestādē pirmsskolas izglītības programmu apgūst 226 bērni (dati uz 06.09.2023.), no kuriem 93 izglītojamie apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu (5-6 gadi).
- Iestādē darbojas 11 pirmsskolas iaglītības grupiņas.
- Iestādē pavisam strādā 31 pedagoģiskais darbinieks un 16 tehniskie darbinieki, no kuriem 12 veic skolotāja palīga amata pienākumus.
- Ikdienā ar bērniem grupiņās strādā 22 pirmsskolas izglītības skolotājas, 3 mūzikas skolotājas, sporta skolotāja, 2 logopēdi un speciālais pedagogs.
- Papildus ikdienas mūzikas un sporta nodarbībām bērniem tiek piedāvāta iespēja piedalīties arī sporta un mūzikas pulciņos.
- Mūsu iestādē aktīvi darbojas arī jauno vokālistu ansamblītis.
- Bērniem tiek piedāvāta iespēja apmeklēt iestādē interešu izglītības pulciņus - angļu valodas pulciņu, keramikas pulciņu un robotikas pulciņu.
- Bērniem no 5 gadu vecuma tiek organizētas peldētapmācības nodarbības.
- Esam viens par visiem un visi par vienu – gan ikdienā, gan svētkos! Un jā, mums patīk svinēt kopā svētkus, katru dienu apgūt ko jaunu, esam zinātkāri, radoši un aktīvi!
Mērķis un uzdevumi
Iestādes mērķi:
- organizēt un īstenot mācību un audzināšanas procesu, lai nodrošinātu valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijās noteikto mērķu sasniegšanu, ievērojot katra izglītojamā individuālās vajadzības un spējas;
- veicināt izglītojamā vispusīgu un harmonisku attīstību, ievērojot viņa attīstības likumsakarības un vajadzības, individuālajā un sabiedriskajā dzīvē nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes, tādējādi mērķtiecīgi nodrošinot izglītojamajam iespēju sagatavoties pamatizglītības apguvei.
Iestādes misija:
Iestādes vīzija:
Iestādes vērtības:
Drošība, sadarbība, atbildība.
Simbols
Rūķis RŪDIS
Pasaku tēls – RŪĶIS – palīgs bērniem pirmsskolas programmas apguvē
Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādē 2005. gadā pārsteigumu bērniem sagādāja tekstilmākslinieces Ināras Liepas darinātā lelle RŪĶIS, kas ir paprāva bērna lielumā. Bērni šai lellei deva vārdu RŪDIS.
Iestādes darbiniekiem ideja par bērniem tuva, interesanta un saistoša tēla iedzīvināšanu tika auklēta un lolota vairāku gadu garumā. Aptaujā iesaistījās bērni, vecāki un darbinieki. Tika piedāvāti dažādi literārie varoņi un pasaku tēli. Vislielāko ievērību guva gadalaiku RŪĶIS.
Pasaku tēls pedagogiem ir viens no mācību līdzekļiem, kas sekmē bērnu attīstības veicināšanu, kā arī palīdz bērniem uztvert un apgūt mācību saturu. RŪĶA tēls kļuvis par iestādes simbolu, ap kuru rit bērnu dzīves organizācija, kā arī dažādas tradīcijas. Tas ir labs līdzeklis ne vien pirmsskolas programmas apguvei, bet tas palīdz arī audzināšanā, veicinot bērnos vērtību izpratni un pozitīvas īpašības: prieku dāvināt, mīlestību uz tuvāko, uzmanību, iejūtību.
Mums ir arī sava dziesma par rūķi Rūdi, kurai vārdus sacerējusi skolotāja Lauma Daugiša, mūziku – mūziķis Juris Krūze. Svētku reizēs “Dziesmiņu par Rūķi Rūdi” dzied gan skolotājas, gan vecāko grupu bērni, savukārt mazie bērni klausās – ar prieku un intresi…
Tradīcijas
Satikšanās zinību dienā
miķeļi
Mārtiņi
Lācplēša diena
latvijas dzimšanas diena
Ziemassvētki
sveču diena
Meteņi
Lieldienas
Rūķa rūda vārda diena
balta galdauta svētki
mātes diena
Vasaras ieskaņu nedēļa
vasaras saulgrieži
toreiz un tagad
... toreiz
... tagad
- Ēka celta 1980. gadā pēc tipveida projekta 12 grupām ar vietu skaitu 280 bērniem.
- No 1980. līdz 1992. ēka atvērta Cēsu pilsētas 5.bērnudārza- mazbērnu novietnes mazajiem iemītniekiem.
- No 1992. līdz 1997. ēkā izvietota Cēsu pilsētas Pastariņa skola.
- No 1997.gada ēkā darbojas mūsu pirmsskolas izglītības iestāde.
Bērnudārza vēsture preses izdevumos:
- "Mazajiem cēsniekiem" (Padomju Druva, 1981.gada 1.janvāris)
- "Veselības nedēļa bērnudārzā" (Druva, 2003.gada 25.februāris)
- "Bērnudārzu ēkas atdzimst" (Druva, 2007.gada 31.augusts)
- "Jauni jumti un nojumes" (Cēsu Vēstis, 2011.gada septembris)
- "Uzlabota satiksmes drošība pie 3.bērnudārza" (Cēsu Vēstis, 2011.gada 28.oktobris)
- "Rūpes par bērnu veselību" (Cēsu Vēstis, 2011.gada 28.oktobris)
Projekti
SKUDRAS URDAS GUDRĀ MĀJA
Rūķīšu grupas bērni kopīgi ar skolotājām iesaistījās ZAAO organizētajā konkursā „Skudras Urdas gudrā māja”. Šī konkursa ietvaros mums bija jāveic vairāki uzdevumi. Mēs veicām izpēti – kādas mājas ir
2019./2020. mācību gadā turpinām virzīties pēc izstrādātā rīcības plāna
Septembrī devāmies ekskursijā uz Daibes poligonu, kur līdzi ņēmām našķus vairakkārt izmantojamos traukos, varam arī palielīties, ka nevienam bērnam nebija plastmasas maisiņi. Iemācījāmies kā pareizi ēst,