Zakīši

6. grupa
Informācija

Bērnu vecums

2 - 3 gadi

Skolotājas:

Skolotāja palīgs:

Skolotāja

Sintija Romane

Skolotāja

Liene Seržāne

Skolotāja palīgs

Anita Cīrule - Dūdelniece

SEPTEMBRIS

Septembris, mazajiem Zaķīšiem pagāja adaptējoties grupas vidē. Bija jāiepazīstas ar skolotājām, skolotāju palīgiem un saviem jauniem draugiem. Lai sekmīgāk noritētu adaptācijas periods, bērni grupiņā ieradās pakāpeniski. No sākuma uz dažām stundām, pamazām pierodot pie grupas vides un personāla. 

Iekārtojām grupas vidi, dabas centru ar čiekuriem, kastaņiem un koka ripiņām. Paldies, vecākiem, par sarūpētajām dabas veltēm- kastaņiem, čiekuriem.

Āra pastaigām aktīvi izmantojam grupas iekšpagalmu. Braucam no slidkalniņa, rotaļājamies ar bumbām un mašīnām. Ejam arī nelielās pastaigās un iepazīstam bērnudārza apkārtni.
Bērni jau paspējuši iemēģināt roku zīmēšanā. Grupā ir brīvi pieejami zīmuļi, krītiņi un zīmēšanas lapas, kur bērni ar prieku darbojas.

Septembra beigās atzīmējām Miķeļdienu. Novācām pavasarī iesētos patisonus, kolrābjus un selerijas. Kā arī piedalījāmies Miķeļdienas izstādē, kur vērojām citu grupiņu izaudzētās rudens veltes… Lasīt vairāk

OKTOBRIS

Oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta starptautiskā Putras diena. Arī mazie Zaķīši izzināja putras nozīmi veselībai, no kā gatavo katru putru un izpētīja dažādus graudus. Lai veicinātu putras ēšanu, tika rotāta katra bļoda un katrs bērna šķīvis.

Oktobrī mazie Zaķēni mācījās par ķermeņa tīrību un higiēnas ievērošanas nepieciešamību. Apguvām pareizu roku un mutes mazgāšanas tehniku. Lai labāk apgūtu higiēnas nozīmi, bērni skatījās dažādas izglītojošas animācijas filmiņas.

Protams, neaizmirsām par galveno mēneša tēmu- iepazīt dažādu koku lapas caur dažādām maņām. Bērni lasīja koku lapas, vēroja, kā tās krīt no kokiem, peld peļķēs, smaržoja, rotaļājās, dejojām ar tām, šķirojām lapas pēc kopīgām pazīmēm, un pēc tam iegūtās zināšanas izmantojām radošos darbos. Zīmēšanā krāsojām lapas izmantojot vaska krītiņus, tehnoloģijās aplīmējām lapas ar sadrupinātām izžuvušām lapām un izrotājām ar plastilīnu – atraujot mazākus plastilīna gabaliņus un pieliekot pie lapas šablona.

Mazie Zaķīši oktobrī ir ieguvuši daudz zināšanu ko viņi jau pielieto ikdienas dzīvē… Lasīt vairāk

NOVEMBRIS

Novembris grupā pagāja ļoti darbīgs ar dažādām aktivitātēm un svētku svinēšanām. Skatījāmies savas atnestās fotogrāfijas – atpazinām sevi un savu ģimeni. Mārtiņus svinējām grupā, ejot kopīgās rotaļās. Bērniem ļoti patika gaiļu maskas. Izmantojām rotaļās dažādus mūzikas instrumentus, kurus paši bērni izdalīja.

Lāčplēša dienā piedalījāmies spēka aktivitātēs. Paldies sporta skolotājai Agritai par sarūpētām ierīcēm. Gājām nolikt svecītes uz Lejas kapiem.

Latvijas dzimšanas dienā gatavojām svētku torti. Izlikām lukturīšus pie iestādes, veidojot latvju zīmi – Zalkti. Paldies vecākiem par aktīvu iesaistīšanos tortes dekorēšanā un atnestajiem svētku lukturīšiem… Lasīt vairāk

DECEMBRIS

Decembris ir svētku gaidīšanas mēnesis, kur notiek arī dažādi brīnumi. Gar logiem staigā rūķi, tiek greznotas telpas, rotāta svētku egle, ceptas piparkūkas.

Arī Zaķīšu  un Pelīšu grupas bērni gaidīja atnākam brīnumu. Bērni ar lielu prieku piedalījās telpu rotāšanā- palīdzēja padot dažādus rotājumus, sniegpārsliņas. Kopīgi ar bērniem gatavojām dekoru bērnudārza telpām, kur izmantojām dabas materiālus, ko atnesa vecāki. Rotājām Ziemassvētku egli grupas laukumā ar pašu krāsotiem čiekuriem un arī grupas egli. Paldies Hanijas tētim par tās atnešanu. Kur tad Ziemassvētki bez piparkūkām un dejām, rotaļām? Bērni paši rullēja mīklu, degustēja to, darbojās ar formiņām. Visi bija priecīgi par saceptajām piparkūkām. Actiņās mirdzēja prieks. Cītīgi mācījāmies dejas, dziesmas un rotaļas mūzikas pavadījumā. Gatavojām arī apsveikuma kartiņas vecākiem- eglīti. Un tad jau klāt Ziemassvētku pasākums kopā ar rūķi. Bērni viņu priecēja ar apgūto. Rūķis bija atnesis visiem nelielu pārsteigumu.

Decembris priecēja arī ar baltu, pūkainu sniedziņu. Bērni labprāt devās laukā, lai varētu baudīt ziemas priekus… Lasīt vairāk

JANVĀRIS

Janvāris, mazajiem Zaķīšiem, pagāja apgūstot ģērbšanas prasmes. Mācījāmies atpazīt apģērbu pēc nosaukuma, atpazīt savu apģērbu, šķirot cimdus, zeķes un zābakus pa pāriem un protams mācījāmies patstāvīgi, ar nelielu pieaugušā palīdzību, saģērbties un noģērbties. Paldies vecākiem, kas karantīnas laikā šīs prasmes palīdzēja apgūt arī mājās. Tēlotājdarbībā mācījāmies krāsot ar akvareļa krāsām. Bērni apguva prasmi izskalot otiņu un to nosusināt… Lasīt vairāk

FEBRUĀRIS

Februāris Zaķīšu grupas bērniem, izvērtās ļoti darbīgs. Tā kā ziema priecēja ar sniegu, bērni daudz laika pavadīja āra aktivitātēs. Cēlām sniegavīru, gājām par sniega taciņām, vizinājāmies ar ragavām, trenējāmies kāpt uz kalniņa.

Iepazinām mājdzīvniekus dabā un attēlos. Paldies Vestarda mammai par atnestām grāmatām! Attēlojām redzēto dažādās mākslas formās – krāsojām, līmējām, veidojām. Gājām kustību rotaļās un attēlojām dzīvnieku balsis… Lasīt vairāk

MARTS

Martā grupas bērni iepazinās ar stādāmo materiālu- sēklām, sīpoliem, kūdru, lejkannu. Bērni ar lielu interesi piedalījās stādīšanas un sēšanas procesā, stādāmo materiālu iepazīstot caur maņām. Katru rītu vērojām un laistījām (pēc nepieciešamības) iesētos augus…Lasīt vairāk

APRĪLIS

Zaķīšiem aprīļa mēnesis pagāja zem nosaukuma: “Māksla mums apkārt”. 

Pirmā nedēļa bija veltīta mākslinieciskām darbībām- bērni krāsoja, līmēja, veidoja izmantojot tehniku pēc paša izvēles. Ar saviem darbiem rotāja grupas telpu un nojumīti, kas padarīja to radoši krāsainu, gatavojoties Lieldienām.

Otra nedēļa bija veltīta mūzikai, Lieldienu ieskandināšanai. Bērni gatavojās svētkiem, dziedāja dziesmas, dejoja, gāja rotaļās un svinēja svētkus ievērojot tradīcijas (krāsoja olas, ripināja tās, ēda ar sāli, ciemos bija Lieldienu zaķis, utt.).

Trešā nedēļa bija kustību nedēļa- “Uzzīmēsim saulīti”. Katru dienu bija kustību rītiņš, kustību rotaļas, aktivitātes. Viena diena bija veltīta garākam pārgājienam, kura laikā mazie Zaķīši izstaigāja un izdzīvojās Pils parku, katru taciņu tajā.

Ceturtā nedēļa bija teātra nedēļa. Bērni tika iepazīstināti ar teātri, kā uzvedas tajā un, kas ir nepieciešams. Mazie Zaķēni iepazinās ar dažāda demonstrēšanas veida leļļu teātri, paši izspēlēja teātri izmantojot pirkstu lelles, gatavoja biļetes uz izrādi un izmēģināja, kā ir uzstāties uz lielās Pils parka estrādes.

Mēnesis pagāja radošs un interesants, ar daudz dažādām aktivitātēm un pārsteigumiem, par ko bērni bija ļoti priecīgi… Lasīt vairāk