Meteņdienas jampadracis!

Vai arī Tu esi pamanījis, ka pašlaik dabā vērojama cīņa starp ziemu un pavasari? Sals mijās ar atkusni – te liekas, ka sniedziņš jau nokusis un sals šīs ziemas darbus paveicis un atvadījies no mums līdz nākošajai ziemai, te atkal baltrās kupenas klāj zemi un koki  ietērpjas baltās rotās. Dažu dienu mūs pārsteidz lietus, dažu sniegs. Lai gan nereti vēl asais ziemas vējš kņudina vaigus, dzirdamas jau pavasarīgas putnu balsis!

Latviešu folklorā šo laiku sauc par Meteņu laiku.

Un arī mūsu draudzīgā bērnudārziņa saime šonedēļ ļāvās īstam “Meteņu jampadracim” kopā ar pašu Meteni, kas ar neķemmētiem matiem un rotājies ar zelta pogām bija ieradies ciemos pie mums. Metenis mums stāstīja, ka neķemmējot matus, lai augtu gari lini, mācīja mums lielīties un iepazīstināja ar daudziem dažādiem Meteņu laika latviešu tautas ticējumiem un tradīcijām, ko arī vēlāk kopā “izspēlējām”.

Meteņu dienā mūsu pagalmu pieskandināja gan dziesmas, gan rotaļu soļi, gan dažen dažādu pašdarinātu sitaminstrumentu un grabināmo instrumentu skaņas, jo bija jāaizbiedē taču kurmji! Paši bijām uzposušies maskās, rotājušies ar dažādām cepurēm.

Kā jau Meteņu svinībās ierasts, savus spēkus mērojām arī dažādās veiklības aktivitātēs – vizinājāmies no sniega kalniņa, pāros viens otru vizinājām ragaviņās, slēpojām ar pašdarinātām slēpēm, veidojām sniega salūtu.

Lai uzzinātu kā mums gāja mūsu Meteņdienas jampadracī, aicinām ielūkoties arī mūsu foto stāstā ŠEIT!

Skip to content